1. Ana Sayfa
 2. Büyüler

Büyü Ne Demek?

Büyü mana açısından ve içerik açısından çok merak edilmektedir. Bu yazımızda sizler için özellikle merak edilen bu konulara değindik. Medyum Behçet Hoca merak edilenleri sizler için yanıtladı. Tüm detaylar yazının devamında...

Büyü Ne Demek?
Büyü Ne Demek?

Büyü ne demek sorusuna insanoğlu hep bir cevap aramaktadır. Aslında değişik manalara gelse de en anlaşılabilir olanı insanlara anlatmak gerekmektedir. Büyü, karanlık ilimlerin doğa üstü güçleri kullanarak hayata ve insanlara müdahale etme yöntemi olarak anlaşılabilir. Sihir yapılırken bir çok ritüel ve işlem yapılmaktadır. Büyü sayesinde normal yollarda çözülmesi zor olan sorunlar ortadan kaldırılabilmektedir.

Gizli ilimler çok güçlü etkileri olan bir ilimdir. Farklı dillerde farklı kelimeler ile anılıyor olsa da aslı birdir. Sihir ile alakalı bir çok veri ve tarihsel sürece doğru kaynaktan ulaşılabilir. Büyü ne demek sorusu tüm bunlar öğrenildiğinde daha da sağlam anlaşılabilecektir. Büyünün farklı zamanlardaki gelişimi ve yöntemleri de daha iyi anlaşılmasına vesiledir. Büyü ile alakalı olarak şu bilgiler de çok değerlidir.

 • Büyü anlaşılması güç bir çok ritüelden oluşmaktadır.
 • Sihir yapımında karanlık ilimlerden faydalanılmaktadır.
 • Büyülerde cinler başta olmak üzere doğa üstü güçler rol oynamaktadır.
 • Büyü doğal yollardan olması zor işleri oldurmaya yarar.
 • Sihir yapımında bir takım semboller ve maddeler de kullanılmaktadır.

Büyünün Anlamı

Büyünün anlamı genel olarak konuya merak salanlar tarafından merak edilmektedir. Büyü başta da biraz bahsettiğimiz üzere doğa üstü ve mistik bir takım güçler ile var olduğumuz gerçekliğe müdahale etmeye yarayan ilimdir. Büyüyle yapılacakların belirli bir sınırı olmasa da bunu yapabilecek büyücü yok denilecek kadar da azdır.

Büyüler ile insanlar arasında gizemli bir bağ kurulmuştur. Bu bağ insanlık tarihi kadar eskiye dayanmaktadır. Doğru yönden bakıldığında büyünün anlamı ve doğası daha iyi anlaşılacaktır. Büyü eski çağlarda saraylarda ve savaşlarda bile kullanılırdı. Günümüzde de her ne kadar ön planda görülmese de gizli yollardan kullanılmaya devam etmektedir.

En Tehlikeli Büyüler

En tehlikeli büyüler denildiğinde akla belli başlı büyüler gelmektedir. Bunlar genel manada kara büyü olarak anılan büyülerdir. Ancak kara büyüler içinde de sivrilen başta papaz büyüsü ve süryani büyüleri olmak üzere bir çok farklı büyü çeşidi yer almaktadır. Bu büyüler hem yapımı hem büyü bozma işlemi çok zor olan büyülerdendir.

Kara büyüler genel manada kötülük amacıyla yapılmaktadırlar. En tehlikeli büyüler bu sebeple en karanlık yöntemler ile yapılmaktadır. Bu büyülerin yapımında cinlerin en zalimleri olarak bilinen ifritler kullanılarak daha net sonuçlar alınmaktadır. Büyülerin hastalıktan ölüme, irade ele geçirmeden ayırmaya kadar bir çok kötülükte kullanıldığı da ayandır. Bu sebeple böyle tehlikeli büyüleri bozma konusunda da dikkatli olunması lazımdır.

İnsanlar büyülerle ilgili kendi başına çalışmalar yapmaya çalışmakta ve bir çok derde düşmektedir. Özellikle de böyle en tehlikeli sıfatına haiz görülen büyülerin bilmeyene neler yapabileceği iyi anlaşılmalıdır. Kara büyülerin insanda geri dönüşü çok zor hasarlar açacağı asla unutulmamalıdır. Bundan dolayı da işi ehline bırakarak her kişi kendi alanına yönlenmelidir.

Kara Büyü Nedir?

Kara büyü nedir sorusu bu tehlikeli büyüyü araştırmaya başlayan herkesin sorduğu sorudur. Etkili bir kara büyü daha önce de bahsettiğimiz gibi özellikle kötü denilen amaçlar için kullanılır. Ancak mal, para ve zenginlik için de kara büyü yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemler yapılan kişiye ve olaylara göre de farklılık gösterebilir.

Kara büyü nedir ve nasıl etki eder sorusu hep sorulacaktır. Çünkü bu büyü ile karşılaşana ve başına gelene kadar kimse merak etmemektedir. Bu büyünün yapımında da türlü farklılıkta maddeler ve değişik işlemler kullanılmaktadır. Kara büyünün etkileri de sonuçları da diğer büyülerden kat be kat fazladır.

Büyü Çeşitleri

Büyü çeşitleri denildiğinde çok geniş bir yelpaze doğmaktadır. Çünkü aşk büyüsü işleminin bile farklı kavimlerde, kabilelerde değişik uygulama yöntemleri bulunur. Bu da bir büyünün yüzlerce çeşidi varsa büyünün ne kadar çeşidi olabileceğini gözler önüne sermektedir. Büyüler her amaca uygun olarak yapılabilir. Genel bir açıdan ise büyüler üç kısma ayrılmaktadır. Bunlar ak büyü, kara büyü ve kızıl büyüdür.

Bu elbette ki büyüye hangi yönden yaklaşıldığı ile alakalı bir konudur. Sihir iyilik ya da kötülük için kullanılabilir. Bu hangi amaç için kullanıldığı ile de alakalıdır. Büyü çeşitleri bu tercihi yaparken ön plana çıkmaktadır. Kimi insanlar iyilik için kimileri kötülük için büyü tercih etmektedirler.

Kara Büyü Çeşitleri

Kara büyü çeşitleri, bu ilmin en karanlık yönlerini yansıtmaktadır. Bunlar insanların iradelerini, ruhlarını, bedenlerini ve sağlıklarını ele geçiren büyülerdir. Kimi zaman evlilik büyüsü kimi zaman ölüm büyüsü olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Her durumda da büyünün en karanlık yüzü kullanılmaktadır. Kara büyü bu sebeple herkesin harcı değildir.

Özellikle de zenginlik, bir aileye karşı mücadele ederken kara büyü çeşitleri sıklıkla kullanılır. Bir erkeği elde etmek ya da bir kadını elde etmek için de kara büyü kullanılmaktadır. Elbette ki kişiyi mezara sokacak kadar etkili fakat teşhisi konulamayan hastalıklar da kara büyüler sebebiyle musallat olmaktadır.

Bu büyünün gücü tüm efsununu ilminden ve karanlığından almaktadır. Kara büyülerde cinlerin en azgınları, maddelerin en zorluları kullanılır. Timsah kanından adet kanına kadar bir çok madde bu büyülerde kullanılır. Elbette ki bu büyüleri yazmak ve ritüelini yapmak da kesinlikle kara büyü uzmanı olan medyumlardan başkasının harcı olamaz. Bu kara büyüleri bozma işi de yine kara büyü konusuna hakim medyumlar tarafından yapılmaktadır.

Kara Büyü Belirtileri

Kara büyü belirtileri denildiğinde diğer büyü belirtilerine göre daha farklı yaklaşmak lazımdır. Bu eğer ki belirtileri gizlemek için de büyü yapılmadıysa kendini aşikar edecek demektir. Bir kimseye kara büyü yapıldıysa ilk önce dalgınlık başlar. Kişi bir şeyi nereye koyduğunu ve ya sözlerini sürekli unutmaya başlar.

Bir diğer yandan da kara büyüler bedende bir takım yaralara da sebep olabilir. Kara büyü belirtileri içinde en bilinenleri kafada çıkan yaralardır. Elbette ki bunlar geçicidir. Bir diğer belirti de kabus görmek ve sürekli sıçrayarak uyanmaktır. Bu durumla karşılaşıldığında kesinlikle iyi bir medyuma danışılması lazım gelir.

Büyünün Vücuttaki Belirtileri

Büyünün vücuttaki belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Her insanın aurası ve dayanıklılığı farklıdır. Yapılan büyü de insandan insana farklılık gösterebilir. Kimi insanlar adeta bir ölüye dönerken kimileri de yerinde duramaz bir hal alabilir. Elbette ki bu durum çok ama çok önemli bir sorundur.

Bazı kişiler için de büyünün vücuttaki belirtileri daha belirgin olabilir. Bu yürüyüşte değişiklik yani ayak sürüme ve sarhoşluk hali belirebilir. Bazı kimselerde yaralar çıkabilir. Gözlerde kanlanma ve sinirlilik hali oluşabilir. Her ne halde olursa olsun büyü insan vücudunda değişik etkiler bırakabilir. Önemli olan asıl konu ise bunlar karşısında alınacak önlemlerdir. Medyum Behçet Hoca bu konuda şu ifadeleri kullanmıştır.

 • Büyü kafa derisinde yaralara ve iltihaplara sebep olabilir.
 • Sihir yapılan kimselerde aşırı kilo verme ya da kilo alma hali görülür.
 • Göz altlarında kararma olabilir.
 • Büyü özellikle kişinin nurunu alır ve kişi agresif birisi olur.
 • Bir kimseye yapılan büyü eğer kara büyü ise saç ve tüy dökülmesi olabilir.

Yorum Yap