1. Ana Sayfa
 2. Büyüler

Büyünün Anlamı

Büyü insanlığın başından bu yana varlığını koruyan bir ilimdir. Bu sebeple gerek anlamı gerek amaçları çok merak edilmektedir. Bu yazımızda sizlere bu konulardaki merak edilen soruları yanıtladık. Medyum Behçet Hoca'nın merak ettiğiniz tüm sorularınıza verdiği cevaplar yazının devamında sizlerle...

Büyünün Anlamı
Büyünün Anlamı

Büyünün anlamı bu konuyu araştıran herkesçe merak edilen bir konudur. Aslında buna tek bir mana vermek doğru olmayacaktır. Çünkü büyü bilindiği üzere her toplumda farklı amaçlar için kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Genel olarak metafiziksel güçlerin normal şartlarda elde edilemeyecek sonuçları almak için kullanılması manasına da gelmektedir. Ulaşılması güç sonuçlar büyü ile kolayca alınabilmektedir.

Medyum Behçet Hoca, büyüler ile ilgili her millette farklı yaklaşımlar olabileceğini de bildiriyor. Yani bazıları sadece iyilik için ve bazıları da sadece kötülük için büyülere başvurmuşlardır. Günümüzde ise binlerce yıllık büyü kültürü bir sentez haline gelmiştir. Büyünün anlamı da bu minvalde gelişerek daha anlaşılabilir bir hal almıştır. Bu konuda medyumlar şu bilgileri bizler için sunmaktadırlar.

 • Büyü anlam açısından bir kaideye muhtaç değildir ancak belirli kriterler çerçevesinde incelenmelidir.
 • Büyülerin anlamından ziyade ne amaç için ve ne niyetlerle yapıldıkları aslında daha önemlidir.
 • Büyü doğru ellerde kurtarıcı yanlış ellerde yok edici olabilir.
 • Büyü ile sorunların çözüldüğü bilinmektedir.
 • Medyumlar büyülerle alakalı danışılacak tek kaynaktırlar.

Büyü Ne Demek?

Büyü ne demek sorusu bu konuyu merak eden herhangi birisinin ilk cevap aradığı sorudur. Bu aslında farklı dillerde farklı kelimeler ile isimlendirilmiş bir ilimdir. Büyü kelimesi ele alındığında aslında verilecek tüm cevaplar üç aşağı beş yukarı aynı olacaktır. Yani büyü kelimesi doğa üstü güçlerin kullanılması sonucu normal şartlarda elde edilmesi imkansız sonuçları elde etme gibi manalara gelmektedir.

Büyüden fayda sağlamak elbette ki bu konuda mahir bir medyumla çalışılarak olabilir. Büyü ne demek sorusu da bu tür medyumların sizin anlayacağınız dilde cevaplayacağı sorulardandır. Büyü büyük bir güçtür ve yalnızca usulünce kullanıldığında sizler için büyük faydalar sağlayacaktır.

En Tehlikeli Büyüler

En tehlikeli büyüler bilindiği üzere kara büyülerdir. Bu da kendi içlerinde bir çok farklı çeşide ayrılan bir büyü çeşidini ele almak demektir. Kara büyüler ölümle, iradeyle, zenginlikle ve dünyevi zevklerle alakalı büyülerdir. Elbette ki zarar verme amaçlı kullanımları da çok ama çok yaygındır. Yine de bunu başarabilecek medyum azdır.

Medyum Behçet Hoca, özellikle en tehlikeli büyüler konusunda çok büyük uyarılarda bulunmaktadır. Bu büyülerin asla şakası yoktur. Geri dönüşü zordur ve bilmeyene büyük zararlar verir. Bu sebeple bilinmelidir ki bu tür tehlikeli büyülerde kullanılan cinlerin asla şakası olmamaktadır. Bu sebepten ötürü de doğru büyü doğru zamanda doğru medyum tarafından yapılmalıdır. Özellikle Hocamız bu konuda şu uyarılarda bulunmaktadır.

 • Büyülerin hepsi tehlikelidir ancak kara büyüler en tehlikelileridir.
 • Böyle büyüler ile kesinlikle tek başına uğraşmak doğru değildir.
 • Medyumlar bile kara büyüler konusunda sürekli dikkat içindedirler.
 • Bir çok kimse bu tür büyülerden zarar görmüştür.
 • Kesinlikle doğru bir çalışma olmadan en tehlikeli büyülere karşı dikkatli olunmalıdır.

Bozulmayan Büyüler Nelerdir?

Bozulmayan büyüler nelerdir sorusu özellikle binlerce yıllık büyüleri duyan insanların ilk sorduğu sorulardandır. Bildiğiniz üzere Mısır firavunlarının mezarlarını açanların başına bir çok farklı olay gelmiştir. Bu bir çok farklı kavim lideri için hazırlanan mezar odalarına yapılan büyülerdendir. Özellikle de binlerce yıl geçse de bu büyüler ilk günkü etkiyi göstermektedirler.

Medyumlar, bozulmayan büyüler nelerdir sorusunun bir çok sebebi olduğunu da söylerler. Zira herkes yaptırdığı büyünün bozulmamasını istemektedir. Ancak bu öyle basit değildir. Yani bu tür büyüler hem maliyetli hem de yapımı günlerce bazen haftalarca süren büyüklerdir. Sonuç olarak da binlerce yıl bozulmadan günümüze kadar devam ettikleri görülmüştür.

Yedirerek Yapılan Büyüler Nasıl Bozulur?

Yedirerek yapılan büyüler nasıl bozulur hep merak edilmiştir. Çünkü kişiye direk olarak işleyen bir büyüden kurtulmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Ancak her şeyin bir çözümü ve çıkış yolu vardır. Bundan dolayı da doğru medyumla çalışmanın önemi de çok büyüktür. Öncelikle bu tür büyünün ne amaçla yapıldığı iyi anlaşılmalıdır.

Medyum Behçet Hoca, bu tür büyülerde kişilerin panik yapmamasını verilecek her tarifin harfiyen uygulanmasını istemektedir. Bir takım yedirme içirme işlemleri benzer uygulamalar ile tedavi edilebileceği gibi uzaktan müdahale ile de çözülmektedir. Yedirerek yapılan büyüler nasıl bozulur sorusu medyumun uygulayacağı yöntemde gizlidir. Bundan dolayı da medyumun ger sözü ve talimatı çok iyi biçimde uygulanmalıdır.

Büyü Çeşitleri

Büyü çeşitleri denildiğinde binlerce farklı büyü sıralanabilir. Ancak bizler burada belirli başlık altında sınıflandırılmış büyülerin kastedildiğini var saymaktayız. Bu büyü çeşitleri daha çok ak büyüler, kara büyüler ve kızıl büyüler olarak sıralanmaktadır. Bu sıralama normal şartlarda pek bir önem arz etmese de bilinirlik açısından önemli kabul edilmektedir.

Medyumlar, büyü çeşitleri konusunda pek bir ayrıma gitmezler. Zira büyü kara büyüde olsa ak büyü de olsa büyüdür. Fakat her medyum dilediği alanda uzmanlaşabilir. Bu da belirli bir ayrıma gidilmesini hoş karşılamak gerektiğinin önemini doğurmuştur. Her büyüde büyük risk vardır ancak kara büyü çok tehlikeli ve risklidir. Bundan dolayı büyü çeşitleri konusunda şu bilgiler çok değerlidir.

 • Büyü çeşitleri insanların hangi konuda ne isteyeceğine göre sınıflanmıştır.
 • Büyülerin çeşitleri normal koşullarda her bölgede farklılık gösterebilir.
 • Büyü yapmak konusunda uzaman olmayan kimselerin büyü çeşitlerine dikkat etmesi de çok önemlidir.
 • Bir büyü yapımı her çeşit için farklı sonuçlar doğurabilir.
 • Özellikle kara büyüler çok büyük dikkat isteyen işlemlerdir.

Kara Büyü Çeşitleri

Kara büyü çeşitleri, büyüler içinde en tehlikelilerinin içinde bulunduğu grubu temsil etmektedir. Ancak bunu belirli bir sayıya indirmek asla kolay değildir. Ancak burada kara büyülerin yapılma amaçlarından bahsedilmesi mümkün olabilir. Yani ölüm, acı verme, intikam alma, korku verme, hasta etme, elde etme gibi bir çok neden sıralamak mümkündür.

İnsanlar kara büyü çeşitleri konusunda dikkatli olmalıdırlar. Yani bir mezar büyüsü, bir ölü toprağı büyüsü yada bir papaz büyüsü hafife alınacak büyüler değildir. Özellikle büyük bir ciddiyet ve dikkat isteyen işlemlerdir. Ciddiyetsizlik ve farklı sorunlardan dolayı kara büyülerden zarar görmüş bir çok kişi vardır. Bu konu asla önemsenmeyecek kadar basit değildir.

En Zor Bozulan Büyüler

En zor bozulan büyüler, yapımı en zor ve en meşakkatli olan büyülerdir. Bu tür büyülerin yapımında kullanılan her malzeme çok nadirdir. Kullanılan her cin çok ama çok güçlüdür. Bu sebepten dolayı da bir çok kere büyüleri yapımı aylar sürebilmektedir. Ancak bu tür büyüler de alelade amaçlar için yapılmamaktadır.

Bir çok kara büyü bu sınıfa girmektedir. Yani yapılan bir papaz büyüsü kolay kolay bozulamayacaktır. İnsanlar bilmelidir ki en zor bozulan büyüler olsa da bozulamayacak bir büyü yoktur. Fakat çok ama çok zor bozulabilmektedir. Bu sebeple de insanların dikkatli olmaları lazım gelir.

Mezar büyüsü gibi bir büyüyü bozmak çok zordur. Kara büyü işlemlerini bozmak da ortadan kaldırmak da çok büyük mesai gerektirir. Tüm bunların yanında cinlerin musallatları ve türlü sıkıntılar da cabasıdır. Bundan dolayı insanların kesin olarak profesyonel ve sabırlı medyumlarla çalışmaları kendileri ve durumun vahameti açısından büyük önem arz etmektedir. Özellikle büyü ilmi çok karmaşık ve her an bir çok tehlikeye gebedir.

Yorum Yap