1. Ana Sayfa
 2. Dualar

Çevirgel Duası

Çevirgel Duası ile alakalı birçok detay olduğu bilinmektedir. Son zamanlarda ne olduğu daha sık merak edilmeye başlayan Çevirgel duası hakkında sizlere bu yazımızda son derece detaylı bir şekilde bilgiler aktaracağız. Gerçekten var olup olmadığı merak edilen bu dua internet ortamında da merak uyandıran bir konu oldu. Medyum Behçet Hoca olarak sizlere Döngel Duası olarak da bilinen bu dua hakkında tüm detayları aktaracağım.


Çevirgel duası; kişinin eşinden ya da sevdiği kişiden ayrılması halinde ona tekrar kavuşması için okuyabileceği bir duadır. İnsan hayatında bu tarz sorunlar ile karşı karşıya kalabilir. Sevdiğimiz kişiden, eşimizden ayrılmamız gereken durumlar meydana gelebilir. Bu kimi azman bizi çok fazla üzer. Bu durumu düzeltmek için elimizden ne geliyorsa yapmak isteriz. İşte bu yazımızda, sizlere ayrılık ve terk etme gibi konularda destek olacak bir duayı açıklayacağız.

Medyum Behçet Hoca olarak sizlerin zor zamanlarında yanında olmak için elimden geleni yapmaya devam ediyorum. Birçok gizli ilim konusunda sahip olduğum bilgi birikimi kullanarak sizlerin içinde bulunduğu zor durumdan kurtarmak benin en asli görevimdir. Çevirgel duası da bu anlamda son derece etkili dualardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu dua, Halk arasında dön gel duası olarak da bilinmektedir. İyi niyetle okunması gereken bir duadır. Gideni geri getirme, kendine aşık etme gibi sonuçları vardır.

Bilindiği gibi Duaların kabulü Allah’ın rızasına bağlıdır.  Medyum Behçet Hoca bu anlamda sizlere gerekli olan bilgileri whatsapp üzerinden verir. İçten ve samimi bir şekilde okunacak olan dua, yaymış olduğu enerji sayesinde kısa süre içinde etkisini göstermektedir. Çevirgel duası da bu anlamda son derece etkili dua seçeneklerinden biri olarak dikkat çeker.

Çevirgel duasının etkisini göstermesi için gerekli olan süre 14 gündür. Medyum Behçet Hoca olarak ben eğer 21 gün içinde etki meydana gelmemiş ise, duanın kabul edilmediğini çok rahat bir şekilde dile getirebilirim. Bu durumda, sevdiğiniz kişinin size geri dönmesi ve mutlu sıcak bir yuva için başak dualar deneyebilirsiniz.

Çevirgel Duası Nedir?

Müslümanlar tarafından çok sık okunan Çevirgel Duasının yüksek tesirli olduğu bilinmektedir. Bu duayı okuyanlar sadece aşk ve sevgi konularında değil, kaybettikleri eşyayı geri getirme, kaybolan eşyayı geri getirme gibi konularında da Allah’tan yardım istemiş olurlar.  İslam inancı her şeyin Allah’tan geldiği ve kaybolan şeylerin de O’ndan geri istenmesi gerektiğini vurgular. Bu anlamda çevirgel duası da sıklıkla okunur.

Çevirgel Duası nedir sorusu, bu anlamda merak edilen bir konu olmuştur. Duanın tarihi ise diğer dualara nazaran daha yakın bir tarihe dayanmaktadır.  Baktığımız zaman Çevirgel Duasının Kuran’ı Kerim ve ya hadislerde yer almadığını görüyoruz. 14. Yüzyılda ortaya çıktığı bilinen bu dua, ayetler, sureler ve esmalar ile meydana gelmiştir.

Arapça- Türkçe Sentezi bir duadır. Çevirgel duası, geri dönmesi istenen tüm canlı ve cansız varlıklar için okunabilen, Medyum Behçet Hoca olarak benim de tasvip ettiğim etkili bir duadır. Eğer bu dua benim ile eşzamanlı olarak okunursa daha kısa süre içinde etki göstereceği aşikardır.

 • Giden sevgiliyi geri getirmek
 • Kaybolan eşyayı bulmak
 • Kaybolan çocuğu bulmak
 • Kaçan iş fırsatını geri getirmek
 • Satın alınmak istenen bir malın başka biri tarafından satın alınması halinde geri döndürmek istemek.

Çevirgel Duası Okuyanlar

Çevirgel Duası hakkında bilinmeyen bazı noktaları sizler için açığa çıkaracağız. Bu dua ilk çıktığı zaman diliminde genel olarak kadınlar tarafından okunmuş bir duadır. Birçok anlatıya göre, kadınlar sevdikleri kişileri çevirgel duası ile geri kazanmıştır. Duanın yüksek tesirli olduğu da bu şekilde anlatılmaktadır. Bu nedenle bu duanın kadınlar ile özdeşleştiği bilinir. Fakat zaman içinde anlaşılmıştır ki duanın erkekler tarafından okunmasında herhangi bir sakınca yoktur. Hayırlı bir kısmet gördükleri ve ya sevdiği insanı geri kazanmak isteyen hem erkek hem kadın kişileri çevirgel duası okuyabilir.

Çevirgel duası okuyanlar bazı noktalara dikkat etmelidir. Bu dua yatsı namazı ve ya sabah namazı sonrasında niyet edilerek okunmalıdır. Bunun yanında çevirgel duası okunmadan önce kişi kendine huzurlu ve uygun bir ortam yaratmalıdır. Tüm bunların yanında; eğer amacınız sevdiğiniz kişiye tekrar kavuşmak ise çevirgel duası yanında gideni geri getirme duaları da okuyabilirsiniz. Bu sayede isteğinize çok daha kısa süre içinde kavuşma şansı elde edersiniz.

Çevirgel duası ile alakalı bir diğer inanış ise; etkisinin tam olarak görülmesi için bir hafta boyunca her gün ve gece üst üste okuması gerektiğidir. Duaya başlamak için Cuma gününü tercih etmeniz Medyum Behçet Hoca tarafından tavsiye edilir. 7 gün sonunda dua ile dilediğiniz istek gerçekleşmez ise, isyan etmemeniz ve tekrar Medyum Behçet Hoca’ya danışmanız gerekmektedir. Çevirgel duası okurken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olduğunu da biliyor olmanız gerekiyor;

 • Mutlaka abdest alarak okumanız gereken bir duadır.
 • Dua okumadan önce niyet etmeniz ve bu niyeti kimseye söylememeniz gerekir.
 • Eğer 7 gün dolmadan duanız kabul edilirse, kaldığınız yerden duayı okumaya devam etmeniz gerekir.
 • Niyet ederken içten ve samimi olmanız gerekir.
 • Dua okuduktan sonra içinizde huzur belirmesi önemlidir.

Resime Okunan Çevirgel Duası

Son zamanlarda evlilikler ve ilişkiler hızlı bir şekilde bitmeye devam ediyor. Ben Medyum Behçet Hoca olarak ayrılan insanların dertlerine çözüm bulmak için elimden gelen her şeyi yapmaya devam ediyorum. Sevgiliyi ve terk eden eşi tekrar geri getirmek için birçok sırla dolu dua vardır.

Bunlar arasında Çevirgel duası da biliniyor. Çevirgel Duası, bazı durumlarda çevirgel büyüsü olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu işlem ile eşi tarafından terk edilen kişinin talepleri yerine getirilir. Örnek olarak eşiniz sizi terk etti ve siz de çevirgel duası ile Medyum Behçet Hoca’dan yardım alırsanız, eşiniz pişman olarak size geri döner.

Bunun yanında kaybolan çocuklarınızı da bu büyü ile bulabilirsiniz. Çevirgel Duasının en etkili hali resime okunan çevirgel duasıdır. Burada dua okuma esnasında, geri getirilmek istenen kişinin resmine bakılması gerekir. Medyum Behçet Hoca ile whatsapp üzerinden görüşme yapmanız halinde o size tüm detayları en ince ayrıntısına kadar anlatır.

Orijinal Çevirgel Duası Nasıl Yapılır?

Orjinal Çevirgel Duası yapmak için ilk olarak Cuma sabah erken saate uyanmak gerekir.  Ardından sakin bir ortama geçmelisiniz. Dua okuma esnasında sizi kimsenin rahatsız etmemesi gerekir. Duanın yarım kalması halinde, yeniden başlamanız gerekiyor. Dua okuma esnasında kıble yönüne dönmek ve diz üstü çökmek gerekir. 3 kere besmele çektikten sonra duayı okumaya başlayabilirsiniz. Dua öncesinde abdest almak gerekiyor. Dua okumadan önce 2 rekât hacet namazı kılabilirsiniz.

Abdest alma esnasında çevirgel duası okunmaya başlayabilir.  Medyum Behçet Hoca, abdest alma esnasında duanın okunma nedenini düşünmenizi önerir. Bu da niyetin daha kuvvetli olmasına neden olur. Bilindiği gibi her dua okuyanın niyeti aynı olmayabilir. Niyetlerin başka insanların niyetleri ile kıyaslanmaması da son derece önemlidir. Her insanın niyeti, isteği ve dilediği şey farklıdır.

Çevirgel Duası Nasıl Okunmalı?

Çevirgel duası nasıl okunmalı sorusu, en az duanın kendisi kadar önemli bir konudur. Dua okumak ve tesirlerinden fayda görmek isteyen kişiler Medyum Behçet Hoca tarafından hazırlanan bu yazımızı mutlaka çok dikkatli bir şekilde okumalıdır. Dua Okuma işlemlerinde, mutlaka içten ve samimi bir eda ile duanın okunması şarttır. Ses yüksekliği ise kişinin kendi duyacağı kadar ayarlanmalıdır.

Medyum Behçet Hoca, Dua’nın Allah’a yakınlaşma aracı olduğunun altını çizer. Çevirgel duası ile sizler de istek ve dileklerinizi Allah’a iletebilirsiniz. Hem kişiyi rahatlatan hem de ibadete vesile olan dua okumak, son derece önemlidir. Bir arzumuz olması halinde Allah’tan isteyebileceğimiz Peygamber Efendimiz tarafından tavsiyeler ile ifade edilmiştir.

Dua okumanın da belirli bir adabı vardır. Kesinlikle muhalif olan duaları okumamak gerekir.  Güvenilir Kaynakları tercih etmek de son derece önemlidir. Duaların okunması arapça ya da Türkçe olabilir. Fakat anlamını bilmek, doğru niyet ile hareket etmek önemlidir. Niyeti iyi olan kişilerin etkisini daha iyi alacakları biliniyor. Kötü niyet ile okunan dualar ise tutmaz.

Çevirgel Duasının Etkisini Görenler

Tarafımıza Çevirgel Duası okuyarak hayatınızın değiştiğini ifade eden birçok danışanımdan mail ve telefonlar gelmektedir. Büyüler ve dualar, iyi niyetli kişiler tarafından yapılması ve okunması halinde sonuçları da aynı derecede iyi olacaktır. Bu anlamda çevirgel duası etkisi görenler de sizler için önemli bir referans olabilir. Onların yorumlarını da sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz. Bu sayede siz de hangi adımları izlemeniz gerektiğine dair önemli bir bilgi sahibi olursunuz.

Büyülerin ve duaların etkilerini görenler, bunları yorumlar sayfasından açık bir şekilde dile getirebilir. En etkili büyüler ve dualar burada sizlere aktarılmaktadır. Fakat bazı durumlarda duaların medyum Hocalar ile birlikte okunması etkisini çok daha yüksek düzeye çıkaracaktır. Çevirgel duası da bazı ritüelleri gereğince güvenilir medyum Hocalar ile okunursa etkisi daha fazla olur. Medyum Behçet Hoca olarak benimle bu konuda her zaman görüşebilirsiniz.

Yorum Yap