1. Ana Sayfa
  2. Büyüler

Havas İlmi

Havas ilmi öğrenmek için neler yapmak gerekiyor? Havas ilmi hocaları kimlerdir? Havas ilmi nasıl öğrenilir? Havas ilmi yorumları nelerdir? Havas ilmi duaları nasıl okunur? Medyum Behçet Hoca, havas ilmi hakkında tüm detayları yazdı.

Havas İlmi

Havas ilmi nedir ve İslam’da Havas ilmin yeri nedir sorular çok uzun zamandır merak edilen bir konudur. Bu terim, İslam ansiklopedisinde yer almaktadır. Havas ilmi kelime olarak has ve hassas kelimelerinden türemiştir. Nesneler ve tabiat için kullanılan bir terim olduğunu söylemek gerekiyor. Üstün ve sıra dışı gibi anlamları ifade eder. Bu yazımızda sizler için Havas ilminin ne olduğunu ve detayları inceledik. Medyum Behçet Hoca’nın katkıları ile hazırladığımız yazıları okuyabilirsiniz.

Havas ilmi konu başlığında internet üzerinde önemli bilgilerin yer aldığını ifade etmek gerekiyor. İslam ile alakalı olan kişilerin sık bir şekilde havas ilminden söz ettiğini duymuş olabilirsiniz. İslamiyet içinde tanımı geçen son derece önemli bir kavramdır. Ama herkesin bu ilim hakkında tam anlamı ile bilgi sahibi olması söz konusu değildir.

Havas ilmi, nesnelerin gizli özellikler ile ilgilenir. Gizli özelliklerden yararlanmaya hedefleyen bilgi dalına havas ilmi adı verilmektedir. Dini anlamda baktığımız zaman bu ilmin uygulanmasında herhangi bir sorun olmadığı ifade edilebilir. Hayata yön vermek ve yeni şeyler öğrenmek adına pek çok farklı eğitim dalı vardır. Bu alanlar sosyal alanlar ve bilim dalları olabilir. Havas ilmi de bu alanlar arasında olsa da adı çok fazla bilinmez. Aynı zamanda kendine has kriterleri vardır ve bu kriterler başkasında yoktur. Has kelimesi de bu şekilde türemiştir.

Havas İlmi Öğrenmek

Havas ilmini öğrenmek isteyen kişiler için 3 farklı yöntem olduğu ifade edilir. Bunların arasında ilk sırada semavi yollar ile havas ilmine ulaşmak vardır. Havas ilmine gerçek anlamda sahip olmak Allah’a tamamen kendini adamak ile alakalıdır. Kişi kendisini dünyevi kusurlardan uzaklaştırarak bu ilme yakınlık kurabilir. Ancak bu havas ilmine hazır hale gelmek için yeterli olur. Havas ilminde ibadetlerin yeri çok fazla olmakla birlikte haramdan kaçınmak gerekir. Dini yaşamı en iyi şekilde yaşamak önemlidir.

Medyum Behçet Hoca, Havas ilmi konusunda önemli öğretileri sunmak ister. Bu ilim daha öncesinde de ifade ettiğimiz gibi hassa ve has kelimelerinden üremiştir. Çok önemli bir yere sahip olmanın yanında kendine has, nitelik açısından farklı gibi anlamlar taşır.

Eğer Havas ilmini öğrenmek gibi bir gayeniz varsa, bu konuda uzman birine danışmanın artılarını rahatlıkla görebilirsiniz. İlim öğrenen kişilerin azim sahibi olması son derece önemlidir. Havas ilmine giriş yapmak için bazı uygulamaları dikkate almanız gerekir. Geceleri gördüğünüz rüyaları sabah uyandığınızda deftere yazmanız önemli bir artı taşır. Bir süre sonra kişi bunu alışkanlık haline getirir. Onu yorumlamak için bir neden bulabilirsiniz.

Havas ilmine olan ilgi her geçen gün artıyor ve insanların bu noktada da tepkileri de değişim gösterebilir. Namaz kılmak, Kuran okumak ve kulluk görevlerini yerine getirmek kişide ruhani anlamda huzur sağlar. Kötülüklerden de uzak durmak son derece önemlidir. Bunlar arasında zina, kumar ve alkol yer almaktadır. Havas ilmi ile kötülüklerden arınmak ve uzaklaşmak da mümkün olur. Kendini bu alanda geliştirmek için belli kaynakları takip etmek son derece önemlidir.

Havas İlmi Hocaları

Havas ilmi hocalarının bu konuda gerekli olan bilgileri doğru değerlemesi gerekir. Bu ilim Allah’ın yarattığı manevi ve maddi boyutta özelliklerden yararlanılarak çözümler sağlar. Bu anlamda çok genel bir bilim dalı olduğunu ifade etmek gerekir. Kendi başına bir bilim olmaması için uzmanlık konusunda çok fazla merak edilenler vardır.

Maddi bilim dalları olarak insan ve anatomisi, matematik bilgisi, burç ilmi ve kimya-doğa bilimi gerektirir. Manevi bilim olarak ise ebcet ilmi, cifir ilmi ve esmaül hüsna ilmini kapsar. Bunlar genel anlamda sır olarak isimlendirilir. İlimleri sentezlemek ve maddi ve manevi çözümler üretmek üzerine kuruludur.

Havas, ruhaniler yardımı ile yapılan bir ilimdir. BU ilim sadece cinlerin hükmetme anlamına gelmektedir. Havas ilmi gizli olan bölümleri oluşturur. Havas ilmi hocaları için sitemize erişim kurun. Sitemiz en iyi ve en etkili imkanları sunarak, sizlere gerçek bilgileri en doğru şekilde aktarmaya devam eder. Güvenilir hocalar için bizi takip edin.

Havas İlmi Hocaları
Havas İlmi Hocaları Kimlerdir?

Havas ilmi ile alakalı olarak bizzat Hz. Ali Cifir isimli kitap yazmıştır. Bu kitap sonrasında İslam alimlerine ulaşmıştır. Kesinlikle kabala gibi şeytani ilimler ile karşılaştırılması söz konusu değildir. Bu anlamda ecdadımız bilip kullanmıştır. Padişahların kılıçları, kılık ve kıyafetleri incelediği zaman dua ve vefklere rastlamak söz konusudur.

Havas ilmi ile alakalı en önemli uğraşlar arasında vefk, dua ve tılsımlar yer alır. Bunların ilim üzerinde etkisi sın derece fazladır. Çok sayıda hastalığın tedavisinde Kuran ve ayetlerini okumanın faydaları ifade edilir. İnsanların yaptığı dualar, melekler aracılığı ile arşa doğru yol alır. Yolda kişinin başına gelme olasılığı olan kazalara karşı üstünlük kurulursa dua kabul olacaktır. Eğer yenişme olmazsa ne istek ne de bela olur. Eğer dua yenilirse kişi sıkıntılarına devam eder.

Havas İlmi Nasıl Öğrenilir?

Havas ilmi; harf, sayı, ayet, esma sıralamaları ve hikmetlerinden faydalanılarak elde edilen bilgilerin yorumlanması olarak da açıklanabilir. İlim konusunun özünde ilahi kanunlar olduğunu ifade etmek gerekir. Dünyadaki her şey havas ilmi ile direkt alakalıdır. İnsanlar sadece bunlara gücünün yetiği kadar anlam kazandırabilir.

Asılardır gelen bu ilim birçok ulema tarafında da gizlenmiştir. Açıkça öğretmediği ve öğretmekten korktuğu için birçok medyum hoca eleştirilmiştir. İlimde başarılı olan çok sayıda önemli medyum hoca vardır. Fakat öğretmek gerektiğinin de farkında olan birçok hoca vardır.

Manevi ve maddi alemlerde bu konu hakkında çok fazla içerik olduğunu da net bir dille anlatmak gerekir. İnternet ortamında doğru bilgi bulmak her zaman bu anlamda çok zor olmaz. Havas ilmi nedir sorusuna yanıt bulmak için sitemizi takip etmeniz son derece önemlidir. Havas ilmi nasıl öğrenilir sorusuna en net yanıtı bu konuda uzman kişiler verebilir.

Bilim ve ilim dalı gibi çalışan ve diğer yanda da alemlere dokunma fırsatı veren bu ilim bilgili kişilerin ortaya koyduğu performans üzerinden değerlendirilmektedir. Uzmanlık alanın çok geniş olması, bu alanda yapılan çalışmaların da artmasına neden oluyor. İnsanlar ilk çağlardan beri belli konu başlıkları altında araştırmalar yaparlar. Bu araştırmalar insanlık tarihinde önemli sonuçların alınmasına neden olabilir.

Havas ilmide, medyum hocaların sahip olduğu öngörü gücünün avantaja dönüşmesi söz konusudur. Bu ilim hem maddi hem de manevi anlamda insanlara çözümler sunar. Tam olarak tek başına bilim olması mümkün değildir. Ama başka bileşenler ile birlikte ortak bilim unsuru olarak ortaya çıkar. İlimler manevi anlamda olduğu kadar maddi anlamda da değerlidir.

Havas İlmi Yorumları

Havas ilmi yorumları incelediğimiz zaman bu ilme karşı yeteri kadar bilgi sahibi olan kişinin sayısının çok az olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Cinler insanlara musallat olabilir. Bu ruhani varlıkları kurtulma noktasında son derece önemlidir. Havas ilminin ana unsuru ise huzur bulmaktır.  Kabiliyeti olan yetenekli uzmanlar ile iletişime geçmek sizlerin alacağı verimin yükselmesi anlamına geliyor.

Muska ve diğer yöntemler de bu alanda etkili olur. Havas ilmi kapsam açısından son derece geniştir. Medyum Behçet Hoca, bu noktada havas ilminin sınırları olmadığını ifade eder. Yorumları okuyan kişilere de bu noktada fikir birliğine varacaktır. Gerekli olan bilgiler Medyum Hocaların sınırları içindedir. Bu ilmin tam olarak kavranmasının zor olduğunu söylemek gerekiyor. Geniş bir bilgi dağarcığı olması önemlidir. Bunun yanın teknik anlamda yeterli alt yapı ve maddi, manevi bilgi sahibi olmanın da önemi vardır. İhtiyaç halinde uzmanlardan yardım almak son derece önemlidir.

12 adet gizli ilim bulunmaktadır. Havas ilmi de bunlar arasında yer alıyor. İslami yöntemler ile arkaik büyülerin birleşmesi sonrasında meydana gelmiş önemli bir büyüdür. İslam alimleri tarafından sakıncalı olarak kabul edilir. Faydalı olduğuna dair de önemli bilgiler vardır. Sure, dua ve ayetler ve birçok bilgi kullanılarak gerekli olan uygulama alanı ortaya çıkar.

Havas İlmi Duaları

Havas ilmi duaları sırlarla dolu dualardır. Ama bu sırların açığa çıkan halini yorumlamak kişide büyük oranda özgüven artmasına neden olur. Aşık etme duası, havas ilmi dualarında her zaman ön planda yer alır. Kişi, sevdiği kişinin kendisine aşık olmasını her an yanında olmasını ister. Ama bazı nedenlere bağlı olarak bu durum her an için söz konusu olmaz. Havas ilminin önemini vurgulamak bunu tam olarak algılamak son derece önemlidir. Doğru algı oluşması için sitemizde bulunmanız önemli bir artıdır.

Havas ilmi daha çok sadece bir kesim tarafından algılanan halk tarafından algılanması güç bir ilimdir. Yüksek mertebe ve halktan üstün kişiler anlamına gelir. Havas ilminin bu şekilde anılmasının ana nedeni, eskiden toplumlarda en eğitimli kişilerin medyum olmasıydı. Fakat günümüzde hatalı yargılar bunun kırılmasına neden oldu.  Havas ilmi ledün ilmi ile aynı mıdır sorusu da çok merak ediliyor. Ledün gizli ilimler demektir. Daha çok yüz ve el okuma sanatı olarak geçer.

Havas İlmi Duaları
Havas İlmi Duaları Nasıl Okunur?

Havas ilmi ile uğraşan kişilerin tercih ettikleri pek çok farklı yöntem vardır. Bu yöntemler hem İslam öncesinde hem de sonrasında gelen kültürlerden alınmıştır. Bunlar arasında vefk, kurban kesmek, ecbed, hüddam, şifa için çeşitli yöntemler yer alır. Sır saklama konusunda uzman olmak havas ilmi için en önemli önceliklerin başında geliyor.

Havas ilmi ana konuları arasında aşk da yer alıyor. Aşk, tarihin her türlü sürecinde başrol olan bir duygu durumudur. Bunun yanında Medyum Behçet Hoca da bu noktada önemli adımlar atar. Hocamız ile görüşme yapmanız doğru bir şekilde ilerlemenize neden olacaktır. Her geçen gün artan talepler ve daha fazlası için siz de sitemize erişim kurabilir, ilim ve irfan noktasında bilgileri doğru şekilde değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz. Havas ilmi, belli süreçleri bir araya getirir.

İlim ve irfan konusunda uzman olan bir medyum hoca bulmak her geçen gün daha zor hale gelmektedir. Bunun nedeni dolandırıcı insanların kendilerini ön plana çıkarması olarak yorumlanır. Medyum insanların duyguları ile oynayan kişiler değildir.

  • Havas ilmi ile uğraşan kişilerin sır saklama konusunda uzman olmaları gerekir.
  • Havas öğretileri, sadece gerçek medyum hocalar tarafından bilinir. Bunlar zaman içinde değişime uğramaz. Aynı şekilde günümüze yansır.
  • Havas konu başlığında yer alan bilgileri doğru bir şekilde değerlendirmek son derece önemlidir.
  • Medyum Behçet Hoca, uzmanlık alanı olan havas konusunda sizlere bilgi aktarımı yapar.

Yorum Yap