1. Anasayfa
  2. Büyüler

Ledün İlmi

Ledün ilmi nedir? Ledün ismi nasıl öğrenilir? Ledün ilmi dereceleri nelerdir? Ledün ilmine sahip olmak için neler gereklidir? Medyum Behçet sizler için hepsini açıklıyor. Ledün ilimleri hakkında tüm detayları burada inceleyebilirsiniz.

Ledün İlmi

Ledün ilmi nedir ne işe yarar sorusu da merak edilen önemli bir konudur. Bu tabir, Kuranı Kerim’de Hz. Hızır kıssasında geçen ledün tabirinden gelmiştir. Ledün ilmine sahip olmak için neler yapmak gerekir. Ledün ilmi nedir gibi sorulara sizler için bu yazımızda yanıt vereceğiz. Medyum Behçet Hoca’nın da aktarımı ile doğru bilgileri sizlere aktaracağız.

Bazı ilimler bilinebilir ve görülebilir. Gayb bilgisi şeklinde de ledün ilmine itibar edilmektedir. Ledün ilmi olayların arkasında yer alan gizli sırlar olarak ifade edilir. Ledün ilmine sahip olan kişilerin bunları başka kişilere aktarması doğru olmaz. Allah’ın dilediği ve arzu ettiği kurallarına rahmet olarak verilmiş bir ikramdır. Kişinin eğitim alması ile ledün ilmine ulaşması söz konusu değildir. Hassas kalplerin Allah’ı bol bol zikretmesi ve yumuşaması ile kimi sırlar kendi kendine açılabilir. Dua yolu ve zikir yolu ile kalp gözünün açılması söz konusudur. Bazı dualar ve bunun yanında zikirlerde bulunmaktadır.

Aynı zamanda ledün ilminin dereceleri de vardır. Konu hakkında tam bilgi vermenin mümkün olmadığı da ifade edilir. Eğer kişi Ledün ilmi biliyorsa, Allah’ın özel bir kuludur. Allah herkese bunu öğrenme şansı vermez. Hak etmek son derece önemlidir. Eğer gerçek ve uzman bir kişi ile görüşme yaparsanız, bunu tam olarak algılamanız söz konusu olabilir.

Ledün ilmi nedir?

Ledün ilmi Vehbi bir ilimdir. Kuran’da yer alan ayetten adını almıştır. Hz. Hızır’a ait özel sır ve gayb bilgisi sunar. Ledün ilmi konusunda net tanım yapmak maalesef söz konusu olmasa da sadece insanların bilmediği ve Allah’ın seçtiği kullarına bahşettiği bazı sırlar vardır. Özel bir bilgi olduğu biliniyor. Olayların iç yüzünü tam anlamak noktasında yardımcı olur. Bu ilim insanların anlayışının daha üzerindedir.

Medyum Behçet Hoca, ilim konu başlığında sürekli kendini geliştirmektedir. Allah, arzı ettiği evliyalara, peygamberlere ve Sıddıklara bahşettiği bir ilimdir. Her ilim sahibine aynı derecede verilmez. Bu ilmi özetle açıklamak gerekirse, Allah katında işlerin nasıl yürüdüğü, dengenin onun tarafından nasıl ayarladığı ifade edilir. Son derece gizli bir ilim olması nedeniyle, insanların bu konuda çok fazla yorum yapması doğru olmayabilir.

  • Ledün ilmi ulaşılmazdır. Sadece seçilmiş kişiler ulaşabilir.
  • Ledün ilmi öğrenmek söz konusu olmaz. Bu sadece Allah tarafından bahşedilir.
  • Medyum Behçet Hoca, ledün ilmi konusunda taşıyıcı görev görür.

Ledün ismi nasıl öğrenilir?

Ledün ilmi nasıl öğrenilir sorusu da bu ilim ile yakından ilgilenen kişilerin merak ettiği bir konudur. Hassas bir konu olduğu için üzerine çok fazla tartışma yapılmaz. Aynı zamanda yoruma açık olduğunu söylemek doğru olmaz. Sadece Allah katında bilinir ve bazı özel kişilere bu ilmin bazı unsurları aktarılır. Bu sayede ilim devam eder.  Kötü niyetli kişilerin bu ilimden bilgi alma çabası da vardır.

Banner Yazı Arası

Ledün ilmi ile alakalı önemli bir kıssa vardır. Bu kıssaya baktığımız zaman Hz. Hızır ve Hz. Musa karşılaşır. Sonrasında birlikte yolculuğa çıkma şansına erişirler. Ledün ilmine sahip olan kişiler bildiği bilgileri başkasına anlatamaz. Allah dilediği kullara bu ilmi rahmet olarak verir ve ikramı ifade eder. Birçok diğer ilimle bağlantılıdır. Yumuşayan kalpler bu ilim ile daha etken olur. Medyum Behçet Hoca, ilim ve gizli ilim gibi konularında her geçen gün daha etkili hizmetler verir. Büyü ve dua gibi unsurlar da bu ilim altında incelenebilir. Ama tam olarak ifade etmez. Tam olarak ifadesi için dünyanın sonunu beklemek gerektiği ifade edilir.

Ledün ilminin öğrenilmesi söz konusu olmadığı gibi sadece nasibi olan yaşayabilir.  Bu ilim içten verilen bir bilgidir. İnternet üzerinde bu konu başlığında çok önemli bilgiler ifade edilse de gerçek anlamda kavramının söz konusu olmadığı gerçeği de vardır. İnsanlar ilim ve irfan konu başlıklarında önem verdikleri konuları her zaman ön plana alırlar.

Ledün ilmi hakkında bilgiler, Medyum Behçet Hoca tarafından insanlara kimi zaman sunulabilir. Fakat bunlar tamamen hakikat nedir onu anlatmaz. Sadece insanlara gizli bilgilerin arkasından nasıl gidilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler verir. Eğer ortada gizli bilgi varsa bunun üstesinden gelmek çok daha basit olacaktır.

Hayat, uzun süren bir süreçtir. Kişi hayatında hata yapmadan yaşamak ister. Fakat hata yapmamak söz konusu değildir. Önemli olan kişinin niyetidir. Niyete göre insanın kimliği karakteri ortaya çıkar. Gizli ilimler bu ve benzeri konular ile yakından ilgilenir. Aynı zamanda insanların daha iyi yola girmesi için gizli sırlar taşır. Hayat akışını, düzenini dik tutmak bazı durumlarda basit olmaz.

Ledün ilmi dereceleri

Ledün ilmi dereceleri, doğru bir şekilde bilinmelidir. Allah, Ledün ilmini insanlara verir. Fakat bunu sadece seçkin olan kişilere verebilir. Kişileri kendi seçer ve bunlar gizlidir. Her insanın ledün ilmini bilmesi, tam olarak kavraması açık bir şekilde ifade etmesi söz konusu olmaz. İlim konu başlığı altında yer alan yorumları incelemek gerekir.

Ledün ilmi dereceleri seçkin kişilerde daha yüksek olmaktadır. Onlar sırları daha çok bilir. Bu sırlar üzerinden dünya düzeni için çalışmalar yapar. Hepsi Allah’ın kontrolü altındadır. Ledün ilmi sahibi olan kişilerin kendi başına buyruk bir şekilde davranması söz konusu olmaz.

Kişi eğer ki Ledün ilmine sahip olmak gerekiyorsa, haftanın ilk günü olan Pazartesi’ni oruçlu olarak geçirmesi gerekir. Saat 12’de abdest alması ve sonrasında da 2 raket namaz kılması son derece önemlidir. 7 defa Yasin suresi okunur ve tütsü yakılır. Salı ve çarşamba günü geçtikten sonra da perşembe günü oruç tutulur.

Ledün ilmi son zamanlarda daha çok tartışılmaya ve dile getirilmeye başlandı. Bu da insanların daha fazla merak etmesine neden oldu. Merak duygusu insan da hem güzel hem de kötü duyguların gelişmesine neden olabilir. Gizli kalan duyguların öne çıkması bazen zor olur. Bu nedenle ilim ve irfan konularında tam bilgi sahibi olmak gerekir.

Ledün ilmine sahip olmak

12 tane ilim olduğu bilinmektedir. Bunlar arasında havas ilmi, ledün ilmi de yer alıyor. Medyum Behçet Hoca, bu iki ilim konusunda da önemli bilgileri sunmak ister. Sahip olduğu bilgileri düşündüğümüz zaman, doğru adım atmanın önemi de ortaya çıkar. Ledün ilminin insanlar için önemli bir merak konusu olması, kişinin dini yanlış yorumlamasına neden olmaktadır. Kişi, dini kendine göre değil Kuran’a göre yorumlar ise ancak o zaman dine tam anlamı ile uyabilir ve gereklilikleri yerine getirebilir.

Medyum hocaların bu noktada yaptığı çok sayıda çalışma bulunuyor. Sizler bu çalışmaları yakından takip etmek için sitemize erişim kurmanız son derece önemlidir. Sitemiz, her geçen gün güncellenmekte ve sizlere yeni bilgiler sunmaktadır. Burada yer alan konu başlıkları genel olarak gizli ilim olarak değerlendirilir. Dua, büyü, vefk, hüddam ve daha birçok konu sizlere aktarılır. İnsanların da bunun üzerinden düşünmesi sağlanır. Bu sayede daha doğru olanın ve daha gerçek olanın ne olduğu bulunur.

Banner Yazı Sonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir