1. Ana Sayfa
  2. Dualar

Sabır ve Huzur Duaları

İnsan yaşadığı ortamda dilediğince özgür olsa da toplum içinde çoğu zaman sabretmesi gereken durumlar ile karşılaşmaktadır. Kimi zaman eşimiz kimi zaman çocuklarımız kimi zaman da ailemiz sabretmemizi gerektirecek hareketlerde bulunurlar. Sabır ve huzur duası dediğimiz dualar da bu durumlar için vardır. Bu konuyla alakalı olarak tüm merak ettikleriniz yazının devamında...


Sabır ve huzur duaları en merak edilen dualar arasında yer alır. İnsanın yaşadığı olaylar karşısında sükunetini koruması ve sebat göstermesi sabır olarak tanımlanabilir. Huzur ise, insansın iç  dünyasında yaşadığı ferahlıktır. İkisinin de birbirini tamamlayan parçalar olduğunu ifade etmek gerekiyor. Kişinin hayat standartlarını yüksek tutması için huzur ve sabır kavramlarının son derece önemli olduğunu ifade edebiliriz.  Sabır ve huzur duaları ile insan iç dünyasında bunu dengeleyebilir.

Medyum Behçet Hoca, insanlık adına yaptığı çalışmalar ile, kişilerin dertlerine derman olmaya devam ediyor. Aynı zamanda hayatınızı daha kaliteli yaşamanız için bazı önerileri de bulunmaktadır.  Bunları ciddiye almanız halinde hayat kalitenizi bir hayli yükseltmiş olursunuz.

Sabır ve huzur duaları ile, son derece sabırlı bir insan olabilirsiniz. Örnek olarak başınıza gelen kötü bir olay, sizin sinir uçlarına dokunmuş olabilir. Bu nedenle,  bazı şeyler zorunda yapmak zorunda hissediyor olabilirsiniz. Bunu önüne geçmek ve kendinizi dizginlemek için iç huzurunuzu yakalamanız şarttır.

Sabır Duaları

Sabır duaları çok önemlidir. Müslüman kişi, her şeyi yaratan Allah’tan sabır ve huzur diler. Bunu yaparken ellerine semaya açar ve dua eder.  Öfke duygusuna yenik düşmemek, sıkıntılarda arınmak için dualar en etkili ilaçlar olarak bilinmektedir.  Önemli  olan nokta ise,  kişinin sabır duasını okurken bunu içten hissetmesidir. Eğer dualar içten ve samimi bir şekilde okunmaz ise bu sorun teşkil edebilir.

Şeytan hain tuzakları ile her zaman bizleri bekler. Burada nefsimizi köreltmemiz, sabırlı olmamız son derece önemlidir. Sabırlı olmak en büyük erdemdir. İnsanın hata yapmasını engeller ve bu sayede kişi kararlarını daha sağlıklı bir şekilde verebilir. Bundan dolayı sabır duaları yapmak iyi gelecektir.

Sabırlı olmak, kişinin içinde bulunduğu durum karşısında sükunetini daima koruması ve Allah’ın huzuruna ellerini açması ile olur. Sabır dilemek için en doğru adres bizleri yaradan kişidir. Bunun farkında olan mümin, dua eder ve Allah’tan ister.

Huzur Duaları

Huzur duaları insanların ihtiyaç duyma ihtimali en yüksek olan dualardır. Huzur, evrenin insana verdiği en büyük armağandır. Bir an iç huzurumuz olmadığını, sürekli olarak sıkıntıda olduğumuzu düşündüğümüz zaman huzurun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Fakat demin de ifade ettiğimiz gibi her zaman  huzur içinde olamıyoruz. Hayatın bize getirdiklerinin daima istediklerimiz gibi olması mümkün değildir. Sıkıntılar, zorluklar hayatın gerçekleridir. Önemli olan bizim zorluklara karşı nasıl tepki verdiğimiz.

Medyum  Behçet Hoca, sabır ve huzur konusunda doğru yolu gösterme bilincine sahip olan ulvi bir kişidir. Hocamız ile istediğiniz zaman görüşme yapabilir ve onunla iletişim halinde olabilirsiniz. Whatsapp üzerinden 7/24 görüşme imkanı sunmasının yanında, yıldız falı aracılığı ile sorunlarınızın ne olduğu çözümleri için de sizlere destek olmaktadır. Öfke, insanları şeytanlaştıran bir durumdur. Şeytan ise ateşten meydana gelmiştir. Ateşi sadece su ile söndürmek mümkündür. Eğer öfkelenirseniz, abdest almanız gerekiyor.

Sabır ve Huzur duaları için Medyum Behçet Hoca geniş bilgi birikimi ile sizlere yardımcı olmaktadır. Onu, ilmi bilimler konusunda bir ansiklopedi olarak görebilirsiniz. Aradığınız tüm soruların yanıtlarını onda bulabilirsiniz. Medyum Behçet Hoca, insanlık namına her zaman en güzeli, en iyi ister ve buna uygun hareket eder. Eğer siz de iç dünyanızda insanlığın doğruluğunu talep ederseniz, bunu dışa dönük bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Huzurunu kaybeden insan, tekrar bunu yakalamak için uğraşır. Fakat insan sabrını kaybeder ise, istemediği hataları yapması söz konusu olur. Verdiğimiz kararlarda, attığımız adımlarda her zaman huzurlu olmak ve sabırlı olmak gerekmektedir. Ne kadar sabırlı olursak, ne kadar doğru karar verme kapasitemiz olursa işte gerçek anlamda hayati duyguları o zaman yaşamaya başlarız.

Yorum Yap