1. Ana Sayfa
 2. Dualar

Sevgilimin Beni Hemen Araması İçin Dua

İlişkilerde zaman zaman inişli çıkışlı durumlar yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda bir taraf inat edip görüşmek istemediğinde maalesef ki o ilişki son bulmaktadır. Bu yazımızda sizlere sevdiğiniz kişi ile yaşadığınız problemlerin sonucunda bu problemleri aşmak için kapılarını kapatan kişiyi yumuşatmak ve sizi araması için yapılacak dualar hakkında bilgiler verdik. Sevgilisinin hemen araması için verdiğimiz bilgiler yazının detaylarında...


Sevgilimin beni hemen araması için dua var mı sorusu gerek internette gerekse de farklı kaynaklarda sıklıkla aratılıyor. Elbette ki insanların bu tarz istekleri olacaktır ve bu istekleri yerine getirtmek için hazırlanabilecek dualar da vardır.

Dua hakkında ilk bilinmesi gereken bunun kötü niyet taşıyarak yapılamayacağıdır. Dua rahmanidir ve insanın kalbi ne kadar temiz olursa o kadar etkilidir. Bu sebepten dolayı da bir çok insan dua konusunda başarılı olmaktan korkmakta ya da yanlış dualar ile sonuç alamamaktadır.

Çünkü gerçekten seven ve her şeyini feda edebilecek olan insan sayısı çok ama çok azdır. Medyum Behçet Hoca dualar konusunda ilmi çok yüksek ve bir çok insanın derdine derman olmuş bir medyum olarak biliniyor. Özellikle kendisi sevgilimin beni hemen araması için dua nasıl yapılır sorusuna şu maddeler ile açıklık getirmek doğru olacaktır.

 • Dua yapılmadan önce kişi vücut temizliğini yaparak pak bir hale gelmelidir.
 • Daha sonra niyet etmelidir ki bu niyetinde dış temizliğini kendi iç temizliğini de Rabbine bıraktığını söyler.
 • Ardından hazırlanan kendisi içi özel duayı doğru biçimde okuma hazırlığı yapar.
 • Bu dua medyumun belirttiği zaman aralığında yapılmalıdır.
 • Dualar yapılırken tekrar sayıları çok önemlidir. Eksik ya da faza yapılmamalıdır.

Küs Olduğun Birinin Seni Araması İçin Dua

Küs olduğun birinin seni araması için dua yapılabilmektedir. Bu dualar kişiye özel yapılan ve bir çeşit özel hesaplamalar ile Kuran’dan çıkarılan bazı ayetlerin de kullanıldığı dualardır. Medyum Behçet Hoca yıllar boyunca bu özel ilim hakkında araştırmalar yürütmüş ve bu araştırmaları sonucunda bir çok insan için fayda sağlayacak dualar hazırlamıştır.

Ancak bazı dualar vardır ki hadis kaynaklarında ya da eski alimlerin kitaplarında da geçmektedir. O tür dualar herkese hitap eden ve herkesin yapabileceği dualardır. Fakat o tür duaların kabul görmesi için de çok ağır şartların olduğu bilinmektedir. Özellikle ağır oruçlar, inziva ve kendini bir çok şeyden mahrum koyma gibi ritüellerin ardından yapılırsa kabul edilme ihtimali doğmaktadır.

Medyumlar bu sebepten dolayı bir çok insanın bunu başaramayacağı için farklı çözüm yolları üretmektedirler. Her ne olursa olsun bu hazırlanan dualar da kesinlikle büyü değildir. Elbette ki bazı farklı tılsımlar da insanlar arasında dua olarak anılsa da bu onların dua olmadığı gerçeğini değiştirmemektedir.

Konumuza dönecek olursak günümüzde insan ilişkilerinin çok yıpranması küs olduğun birinin seni araması için dua yapmak gibi yöntemlere başvurulmasına olanak sağlıyor. Kimi zaman insanların kıramayacağı birini kırıp bu yarayı saramamaları ve karşı tarafın kendini çözüme kapaması karşılaşılan bir durum. Böyle durumlarda tam bir pişmanlık ile hazırlanan duaların tarif edildiği gibi uygulanmaları da çözüme giden yolda çok büyük fayda sağlamaktadır. Bu sayede küslükler son bulmakta ve bir çok dostluk ve ilişki kaldığı yerden devam etmektedir.

Hemen Aratan Dua

Hemen aratan dua bir sorunla karşılaştığımızda ve karşı tarafın ciddi biçimde bize kendini kapadığı durumlarda başvurulan özel bir dua olarak bilinir. Bu duayı yapacak olan kişi kesinlikle kalbinde zerre kadar nefsi istek bırakmamalıdır. Çünkü insanlar her istediklerini her istedikleri şekilde yapacağını sanmaktadırlar. Oysa dua yaratıcıya bir niyaz bir dilek dilemektir.

Aynı zamanda dua seni yaratan ile direk konuşmaktır. Bu sebeple doğru kelimeler ve doğru usuller ile yaklaşmak ve kalbinin tüm kapılarını saf ve temiz bir şekilde açmak gerekmektedir. Medyumlar tam da bu konuda bizlere yol gösterici birer kılavuz gibi hareket ederek doğru yol haritasını bize gösteren adeta bir yaşam koçu gibi her an danışabildiğimiz kimselerdir.

Medyum Behçet Hoca yıllar boyunca kendisine danışan bir çok kimseye hemen aratan dua başta olmak üzere bir çok farklı özel dua ile ilgili büyük yardımlarda bulunmuştur. Her insan büyü ile ilgili korkularını aşamamaktadır. Bundan dolayı da daha büyük zorluklara katlanarak dua yöntemleri ile işlerinin çözüme kavuşmasını isteyebilirler.

Medyumlar da böyle durumlarda insanlara hangi durumlarda bu özel şekilde hazırlanacak hemen aratan dua hangi durumlarda da büyü kullanılacağını açıklamaktadırlar. En doğrusu bu istişareler sonunda anlaşılmakta ve insanlar kendi kalplerince doğru olan kararı vermektedirler.

Anında Tesir Eden Aratan Dua

Anında tesir eden aratan dua hakkında bir çok kaynakta bir çok farklı sure ve dua geçmektedir. Ancak işin aslı oralarda anlatıldığı gibi olmayacaktır. Çünkü bir çok yerde örneğin aşk için depremle alakalı bir sure bile önerildiği görülmektedir.

Bu insanların bilgisizliğinden kaynaklı ve yazıları kaleme alan insanların da cehaletinden kaynaklıdır. Anında tesir eden aratan dua elbette yapılabilir. Fakat bu tür duaların kabul olmasında aranılan bir çok şartlar da bulunmaktadır. Bazen bu durumlarda Müslüman cinlerin de kullanıldığı biliniyor.

Fakat her durumda da duaya müdahale olacağı için duadan ziyade sanki büyü gibi bir durum ortaya çıkıyor. Medyum Behçet Hoca özellikle bu durumlar için insanların yapması gerekenleri sıralamış ve gerçek bir duanın nasıl yapılması gerektiğini şöyle sıralamıştır.

 • Gerçek manada bir duanın anında tesir etmesi için duayı yapan kişinin kalbinde dünyalık hiçbir şey kalmaması gerekmektedir.
 • Kalbin sürekli iyilik ve doğruyu bulmak için atması ve Allah’ın rızası için çarpması gerekir.
 • Aksi halde Allah her önüne gelenin nefsani isteklerini bile bile başkalarının başını yakacak duaları kabul etmeyecektir.
 • Dua eden kişinin eli, beli ve dili temiz olmalı ve midesi de boş olmalıdır.
 • İnsan en doğru ve en kararlı dualarını zora düşünce yapar ve bu durumda tek sahibinin yaratıcı olduğunu bilmeli ve ona duanın söyleri ile yakarmalıdır.

Yorum Yap