1. Ana Sayfa
  2. Dualar

Sevgiliyi Unutamamak

Sevmek insan için çok önemli bir eylemdir. Bu muhteşem bir duygu yoğunluğudur. Medyum Behçet Hoca bu yazımızda sizler için sevgiliyi unutamamak konusunda değinmiştir. Bu konu çok önemli bir sorunu doğurabilmektedir. Özellikle çekilen sıkıntıların üstesinden nasıl gelinebileceğini merak edenler yazımız tam sizlere göre...

Sevgiliyi Unutamamak

Sevgiliyi unutamamak insani bir durumdur. Ayrılık sonrasında eski sevgiliyi unutamamak, kişiyi depresif ruh haline sokan son derece kötü durumlardan biridir. Her ne kadar hayatımıza devam etsek de onun acısı içimizde kalır ve hayatımızın bir bölümünü etkiler. Medyum Behçet Hoca konu hakkında yaptığı çalışmalar ile acınızı azaltan yöntemler geliştirmeye devam ediyor.

Sevgilimiz ile geçirdiğimiz zaman, bizim için son derece değerlidir.  Birlikte güzel vakit geçirmek,  yapılanlar, sohbetler, anılar akıllara gelir. İlişkilerde, insan ilişki devam ederken biteceği aklının ucuna bile gelmez. Bu nedenle kendini inandırmış olma durumu hakimdir. Sonrasında da insan büyük bir boşluğa düşer. Aşk acısı o kadar şiddetli olur ki, fiziksel boyutta hissedilir. Sevgiliyi unutamamak bizim için zorlu bir süreçtir.

Unutmak bazen bir kaçış, bazen ise bir zorunluluktur. Hayatımız boyunca çok fazla şey başımıza gelir ve büyük bir bölümü hafızalarımızdan silinir gider. Hafımızda kalıcı olanlar ise bize en çok mutluluk ve hasar bırakanlardır. İnsan beyni acı ve mutluluğu unutmaz. Hatta her saniyesini hatırlarız.

Aşk ve sevgi gibi kavramlar iç dinamikleri nedeniyle, unutulması son derece zor yaşanmışlıkları oluşturmaktadır. Özellikle, bir birini çok seven çift ayrıldıktan sonra, içine düşünülen boşluk hatalı kararlar vermeye neden olabilir. Bazen ise, ayrılık bir doğru bir karardır. Bu karar sevgi ve aşk boyutundan tamamen ayrıdır. İnsanların değişime ihtiyacı olabilir, ya da hayatlarını farklı bir şekilde sürdürme istekleri olabilir.

Eski sevgiliyi unutmama nedenleri

Eski sevgiliyi unutmama nedenleri bir çok farklı sebebe dayanabilir. Birini unutma süreniz, yaşadığınız aşkın, sevdanın büyüklüğü ile orantılıdır. Bunun haricinde farklı kıstaslar da vardır. Örnek olarak rahat bir karaktere sahip olan kişi, eski sevgiliyi unutma noktasında  daha başarılı olabilir. Ya da daha yoğun hayat süren kişi, her ne kadar unutmasa da en azından aklını meşgul ederek psikolojik olarak daha az hasar alabilir.

Eski sevgiliyi unutmama nedenleri dediğimiz zaman akıllara farklı bir çok yöntem gelebilmektedir. Ama bunların hepsi, her insan için geçerli olmaz. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi insanların düşünce biçimler, yaşayış tarzları farklıdır. Her insan için ayrı bir unutma süresi vardır. Eski sevgiliyi unutma nedenleri de bu noktada incelenmelidir.

  • Eski sevgilimiz ile olan iletişimimiz unutup unutmama noktasında bizim için belirleyicidir.
  • Güzel anılar yaşanması, arada büyük bir sevgi olması unutmayı zorlaştırır.
  • Eğer, sağlıksız bir ilişki var ise, unutmak psikolojik olarak daha zor olabilir.
  • Sevgiliyi unutmak için hemen başka biri ile tanışmak doğru bir tercih olmaz. Hem kendinizi hem de karşı tarafı yıpratabilirsiniz.

Eski sevgiliyi unutma duaları

Eski sevgiliyi unutma duaları medyumlara başvuran bir çok insanın istediği işlemlerdir. Kadın ve erkek ilişkileri tarihin ilk süreçlerinden bu yana incelenen ve farklı şekilde yaklaşımlar sunulan konular arasında yer alıyor. İlişkiler belli aşamalardan meydana gelir. İslam dinine göre kişi, sevgilisi ile birlikte yaşamak için evlilik şartı vardır. Evlilik, aile kurumunu oluşturan toplumun en temel birimidir.

Eski sevgiliyi unutma duaları, kişinin içinde bulunduğu acı veren durumdan kurtulmak için Allah’a yalvarmasıdır. Allah’a eğer içten bir şekilde tüm kalbimiz ile yalvarırsak elbette ki sonucunu en kısa süre içinde alırız. Belli ritüeller ile ettiğimiz bu dualar için ilk başta abdest almamız gerekiyor. Temizlik, dinin temelini oluşturan kavramlardan biridir.

Eski sevgilimizi terk eden taraf biz isek, buna karşın unutamıyorsak ve hatalı davranış sergilediğimizi düşünüyorsak, tekrar barışmak iyi bir seçim olabilir. Fakat bunu karşı tarafa kabul ettirmek zor olur. Bunun için barışma duası son derece etkili olacaktır. Eğer karşı taraf bizi terk ettiyse; ikna etme duası ile Onu ikna edebilirsiniz.

Yorum Yap