1. Ana Sayfa
  2. Dualar

Sosyal Fobiden Kurtulmak İçin Dua

Her konuda dua etmek mümkündür. İnsan her ihtiyacından ötürü Rabbine niyazda bulunabilir. Bu özellikle de şahsi sıkıntıları ise daha önemlidir. Sosyal fobiden kurtulmak için dua yapmak da insanın kişisel sıkıntılarını aşmanın bir yoludur. Medyum Behçet Hoca sizlerin bu konudaki sıkıntılarını ele alarak çözüm üretme yollarını sıraladı. Konuyla alakalı tüm detaylar yazımızda...

Sosyal Fobiden Kurtulmak İçin Dua

Sosyal fobi, kişinin sosyal hayata adapte olma konusunda zorluk çekmesi olarak özetlenebilir. Fakat farklı boyutları vardır. İleri seviye sosyal fobi sahibi kişi evden dışarı çıkamaz, insanlar ile konuşurken göz teması kuramaz ve iş/okul hayatına adapte olamaz. Medyum Behçet Hoca, sosyal fobiden kurtulmak için çeşitli büyü ve dua çalışmaları ile insanlara yardımcı olmaktadır. Sosyal fobiden kurtulmak için dua okumak etkili bir yöntemdir.

Sosyal fobi, insanların hayatlarını cehenneme çeviren psikolojik rahatsızlıklardan biridir. Daha çok derin düşünen, hassas yapılı insanlarda var olan bir hastalıktır. Farklı boyutları olduğu bilinmektedir. Eğer kişinin sosyal hayatını büyük ölçüde etkiliyorsa, buna önlem alınması gerekmektedir.

Önlemler arasında dua seçeneği dikkat çekiyor. Kişinin dua okuması için ilk olarak durumunu kabullenmemesi gerekiyor. Eğer kişi sosyal fobi sahibi olmasına karşın yaşadığı hayattan şikayet etmiyorsa, bu onun düzelmek istemediği anlamına geliyor.

  • Sosyal fobi kişinin hayatında sosyal anlamda eksik kalmasına neden olur.
  • Sürekli kaygı ve endişe hali vardır.
  • Güvenli alanı dışına çıkmak istemez
  • İnsanlar ile iletişim kurma konusunda sorun yaşar.
  • Alkol ve madde bağımlılığı gösterebilir.
  • Karşı cinse karşı ilgi kaybı olur.

Dünyevi hayatta Allah bizleri imtihan etmek için önümüze zorluklar çıkartabilmektedir. Sosyal fobi ,kişinin fiziksel olarak herhangi bir hasarı olmamasına karşın ruhsal açıdan eksik olması tanımlanabilir. Kişinin kendini tamamlaması için duaya yönelmesi son derece aydınlatıcı olacaktır.

Sosyal fobiyi yenmek için dua

Kuruntu, kaygı, sinirlilik hali, şüpheli olma durumu, panik gibi durumların ana nedeni kişinin yaşadığı korkudur. Kişi, yersiz yere yaşadığı korkular nedeniyle adrenalin salgılar. Yüksek ve yersiz korku beraberinde kalp çarpıntısı ve baygınlık getirmektedir.

İnsanlar, belli başlı nedenlere dayalı korkular yaşar. Ayrılık korkusu, iflas etme korkusu, başaramama korkusu, iş kaybetme korkusu ve ölüm korkusu bunlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda mikroplarda, hayvanlarda, hastalıklardan korkmak da son derece doğaldır.

Edeceğimiz dualar ile bu korkuları gerçek mecralara yönlendirebiliriz. Sonuç olarak ölümden kaçmak mümkün değildir. Eğer bundan kaçmak için bunu düşünmemeye çalışır, bunu unutmak istersek kendimizi kandırmış oluruz. Kişi gözünü kapadığı sadece hakikati değiştiremez. Sosyal fobiyi yenmek için dua tüm korkuları yenmek için yapılabilmektedir.

Eğer ölümden, üzüntülerden ve sıkıntılardan ayrı bir dünyada yaşama imkanı olsaydı, insan mekanizması rahatlık sağlayabilirdi. Fakat her ne kadar uğraş sergilersek sergileyelim bu gerçekleri hayatımızdan çıkarmamız mümkün değildir. Kısacası kaçmak hiçbir zaman çare olmamıştır. Cesur bir şekilde olacaklar ile yüzleşmek ve özünü anlamaya çalışmak en doğru hamle olacaktır.

Sosyal Fobiden kurtulmak için okunacak dua

Medyum Behçet Hoca, sosyal fobiden kurtulmanız için sizlere dualar, tılsımlar ve büyüler ile yardımcı olmaktadır. İlk olarak sosyal fobiden kurtulmak için insanın kendisini tanıması gerekiyor. Kişiliğini bilmesi, ne amaç için dünyaya geldiğini anlaması gerekir. Bunun için gerekli olan çalışmalar yapıldıktan sonra Hocamız sizlere rutin olarak yapmanız gerekenlerden bahseder.

Allah, insanlara akıl vermiştir. Kişinin sahip olduğu şeylerin kıymetini bilmesi ve bunları doğru şekilde kullanması şarttır. Dualar bu konuda yardımcı rolündedir. Kişi üzerine düşen görevi yaptıktan sonra, Allah yardım eder. Sosyal hayatımızda yaşadığımız sorunlar ve insanların bize karşı olan tutumları da buna dahildir.

Sosyal fobiden kurtulmak için okunacak dua hakkında bilgi almak adına sitemizi takip edebilirsiniz. Güvenilir bir medyum hoca olan Medyum Behçet Hoca, sizlere her anlamda yardımcı olarak, zorlu süreçlerin üstesinden gelme noktasında destek olmaktadır. Gerçek bir Medyum Hoca olarak ilim irfan konusunda bilgilerini sizlere sunmaya devam etmektedir.

Yorum Yap